top of page

תזונת

קלינית

לאורחות החיים, שכוללים את התזונה והתנהגות האכילה, הפעילות הגופנית והמצב הרגשי, עשויות להיות השפעות משמעותיות על הגוף ביחד עם הגורמים הגנטיים, לא רק בהשמנת יתר או סוכרת והסינדרום המטבולי, כי אם גם מצבים רפואיים נוספים כמו סינדרום המעי הרגיז, פיברומיאלגיה, מחלת השיגדון (גאוט), סוגי סרטן מסוימים ועוד.

לעיתים, מצב רפואי יכול להתעורר גם ללא קשר ישיר לתזונה, אך התערבות תזונתית בהקשר זה עשויה בהחלט לשפר את המצב הגופני והתמודדות טובה יותר עם המצב כמו שחלה פוליציסטית, אנדומטריוזיס וסרטן.

ברור כי לעיתוי ההתערבות גם כן משמעות גדולה, וככל שהיא מוקדמת יותר, הסיכוי שלנו להצליח לדחות את הופעת הבעיה הבריאותית או אפילו למנוע אותה גדול יותר.

לאור כל זאת, ובשל אהבתי הכל כך גדולה למקצוע שאני עוסקת בו, ישנם גם מצבים קליניים נוספים בהם אני מקפידה להתעמק יותר, ולסייע ללקוחותיי במסגרות הציבוריות והפרטיות.

לאורך השנים טיפלתי בילדים, בני נוער ומבוגרים במסגרות רבות ובהן שירותי בריאות כללית, מכבי, מרכזי ספורט, מרכזי טיפול פרטיים וכיום במסגרת שירותי בריאות כללית במרכז הילד והן במרפאת המבוגרים בעירי כפר סבא והן בקליניקה הפרטית שלי באזור השרון ובאון ליין.

אני חברה בפורומים המקצועיים של ילדים, סוכרת, היריון, פוריות, ספורט, מטבוליזם, התנהגויות אכילה ובריאטריה של עמותת הדיאטנים עתי"ד ומקפידה על השתלמויות בקורסים מקצועיים בתחומים אלו ועוד.

silver-heart-bowl-filled-of-red-pomegran

מה חשוב לי כדיאטנית קלינית שתדעו?

בשנים האחרונות אנחנו רואים עלייה בשיעור התחלואה הקשורה בהתנהגות אכילה ואורחות חיים ולכן לטיפול תזונתי תומך, כחלק מצוות המקצועי שעוסק בטיפול בהן, חשיבות גדולה גם ברמה האישית, כי בסוף גם אני, בני משפחתי, וסביבתי הקרובה היננו חלק מהאוכלוסייה העולמית, ואיש מאיתנו אינו חסין אם לא ישמור על אורחות חייו.

כדאי ורצוי להגיע לדיאטנית כדי ללמוד לאזן את התזונה במידה ומרגישים שאינה מספיק מאוזנת, אם בחרת לאמץ אורח חיים צמחוני/טבעוני ורוצה לוודא שהתזונה אכן מאוזנת, במידה ואתם מתכננים היריון ורוצים לוודא שהגוף מוכן לגדל עובר, אם אתם כמשפחה רוצים לשפר את התזונה לכלל בני הבית, וכמובן כאשר מתעוררת בעיה בריאותית.

מדע התזונה נולד לפני כמה עשרות שנים ועם התקדמות הטכנולוגיה, העובדה שנהיינו כפר גלובלי קטן ומידע בין מעבדות עובר היום במהירות וביעילות גדולים יותר, מאפשרים לנו, אנשי המקצוע, להיחשף למחקר במהירות ולארגוני הבריאות גם הם לצאת בניירות עמדה עדכניים יותר (גם אם לא תמיד בקצב מספק).

הטיפול התזונתי הינו טיפול מבוסס מדע, ומאחר והמדע הוא דינמי, אני, כאשת המקצוע  הקליני מקפידה להתעדכן ולחפש את הטיפול העדכני ביותר שיתאים למטופל שלי.

Weight Loss Essentials

גישת 5 השלבים מתאימה לטיפול בהשמנה/תת משקל, סוכרת והתסמונת המטבולית, שחלה פוליציסטית, מעי רגיז, דיברטיקוליטיס/דיברטיקולוזיס, אנדומטריוזיס, גאוט כמו גם לאיזון תזונתי ללא בעיה בריאותית, צמחונות/טבעונות, הכנה להיריון ומעקב בהיריון.

הגישה התזונתית שלי, גישת 5 שלבים:

היום ברור יותר ויותר, כי בתחומי טיפול תזונתי רבים, אין טיפול זהה ושבלוני לכל מטופל, ואני תופרת ביחד עם הלקוח שלי את החליפה הטיפולית-תזונתית הכוללת שמתאימה לו, ואם יש צורך, אני מבקשת לשלב ביחד עם הטיפול שלי גורמים מקצועיים נוספים, שיעזרו בהתאמת החליפה הזו בצורה מיטבית.

גישה זו, נתמכת בהמלצות ארגוני הבריאות והסוכרת העולמיים.

על פי גישתי הטיפולית מאזנים את הגוף 5 השלבים, אותה פיתחתי מתוך ניסיוני לאורך שנות עבודתי, נלמד לשלב בין ידע תזונתי ורפואי ובין אימון התנהגותי בדרך להצלחה בניהול אורח חיים בריא ומתאים ונצליח לשמר מדדים תקינים של הדם והגוף לשנים רבות.

בילדים אני עושה זאת ביחד עם ההורים.

ידע לבדו לא מספיק לייצר בנו שינויים לטווח הארוך.

בצד לימוד עקרונות התזונה והמשמעויות הבריאותיות, נטפל יחד בנושא היישומי, היומיומי, בליווי ותמיכה יומיומי און ליין ונתאים באופן מידי כמעט את בחירות המזון וההתנהגות למצב העכשווי ולטיפול התרופתי הנוכחי.

person-holding-black-smartphone-3850208

מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית שלי?

דיאטנית קלינית RD – בוגרת תואר ראשון B.sc.Nut במדעי התזונה בבית ספר ללימודי התזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות השייכת לאוניברסיטה העברית ירושלים.


הכשרה מקצועית (סטאז') בבית חולים הדסה "עין כרם" ירושלים, וקופת חולים "כללית" מרפאת סוכרת "דגני" חדרה.

בוגרת קורס טיפול תזונתי בסוכרת – במסגרת המרכז האקדמי ללימודי המשך ברפואה, הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

מחנכת לסוכרת ומחלות כרוניות נלוות – מיזם עוצמה היענות/היצמדות לטיפול, מניעת סוכרת והכשרת מחנכי סוכרת.

בוגרת 2 קורסים בתזונת ספורטאים – במסגרת הפקולטה לחקלאות בשילוב עם מכון וינגייט והן בקורס במסגרת המרכז לרפואת ספורט שערי צדק בניהולה של פרופ' נעמה קונסטנטיני.

בוגרת קורס תזונה ורפואת ילדים לדיאטניות – במסגרת מכבי שירותי בריאות.

בוגרת קורס תזונת תינוקות ופעוטות – במסגרת שירותי בריאות כללית.

בוגרת קורס הזנות מיוחדות - במסגרת שירותי בריאות כללית.

מאמנת NLP Practitioner, IN – מכללת "מטרות" כפר סבא.

בוגרת קורס העצמת המטופל, שימוש קליני במיומנויות קואוצ'ינג ותקשור במסגרת שירותי בריאות כללית.

בוגרת קורס מיומנויות קשיבות בטיפול (מיינדפולנס) בטיפול התזונתי במסגרת שירותי בריאות כללית.

​חברת פורום ילדים, סוכרת, היריון, פוריות, ספורט, מטבוליזם, התנהגויות אכילה ובריאטריה של עמותת הדיאטנים עתי"ד.

והתחילו בשינוי עוד היום

bottom of page