top of page

נעים להכיר, שמי אילנית, דיאטנית קלינית מוסמכת, בוגרת לימודי תואר ראשון במדעי התזונה בפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית בירושלים ותואר שני במנהל עסקים מסלול שיווק מכללת נתניה.

בשני העשורים האחרונים, טיפלתי בהצלחה באלפי מטופלים; בילדים, בני נוער ומבוגרים במסגרות רבות ובהן שירותי בריאות כללית, מכבי, מרכזי ספורט, מרכזי טיפול פרטיים, כללית אישית וכיום במסגרת שירותי בריאות כללית במרפאות מרכז הילד והמבוגרים בעירי כפר סבא ובקליניקה הפרטית שלי באזור השרון ובאון ליין.

 

בנוסף לטיפול, עבדתי, בין היתר, עבור מספר חברות סטארט אפ וליוויתי מספר מיזמים בתחום התזונה והטכנולוגיה.

וכן אני מרצה ומנחת סדנאות וקבוצות.

חברת הועד המנהל בעמותת הדיאטנים עתי"ד ופעילה במספר פורומים מקצועיים בהם פורום הספורט, הילדים והסוכרת.

מי אני

ומה השיטה?

Ilanit_6 - חצי.jpg
מה חשוב לי שתדעו עלי?
 

תחום התזונה והטיפול מרתקים אותי ואני באמת מאוהבת בעבודה שלי.

מתחילת דרכי כמטפלת ראיתי בתחומי ההשמנה, הסוכרת והספורט את תחומי העניין העיקריים שלי.

החזון שהוביל אותי לאורך כל הדרך הוא למצוא את האיזון בין הצד בתרבות שלנו שבעולם השפע מעודד צריכה ביתר, ובכלל זה של מזון, שמאמץ נהנתנות כנורמה, שמפומפמת לנו מכל מדיה: רשתות החברתיות, תכניות בישול גורמה ולא גורמה, מסעות אוכל, צילומי אוכל ואפילו פורנו של אכילה (כן,כן, גגלו ומצאו שפע מזה).


למול צד זה ובאותן מדיות ממש, נמצא את הצד השני שמקדש את הרזון, בחסות הפוטושופ, כסמל ליופי, הצלחה ומקובלות חברתית ויוצר צרימה גדולה, בלבול ופגיעה לא רק בגוף ובדימוי הגוף אלא גם בנפש של מרביתנו.

איזון משמעותו בראש ובראשונה להבין שהאוכל הוא לא אויב ואכילה אינה פשע ואפשר לשלב בין הנאה ובין ממדי גוף תקינים בדימוי גוף נורמלי.

בשלב הראשון עבדתי רק עם האוכלוסייה המבוגרת ועם השנים גם עם ילדים ובני נוער בהבנה כי בכל התחומים בהם עסקתי, ככל שההתערבות התזונתית תתחיל מוקדם יותר כמובן בצורה מקצועית ומתאימה וככל שאורחות החיים ודפוסי האכילה שנסגל לעצמינו יהיו מאוזנים בהקשבה לצרכי הגוף, כך יגדל הסיכוי לצמיחה תקינה במדדים תקינים ובבריאות טובה וכשמדובר בספורט המקצועי כמובן ביצועים טובים יותר ללא פציעות.

self-care-isn-t-selfish-signage-2821823
שיטת 5 השלבים
 

שיטת 5 השלבים הינה שיטה טיפולית אותה פיתחתי מתוך ניסיוני לאורך שנות עבודתי. היא מורכבת מ-5 רבדים משלימים אותם עובר המטופל בדרך להצלחה, שמשמעותה שמירה על ההישגים לטווח הארוך.

שלבים אלו כוללים התבוננות והקשבה לצרכי הגוף, תוך למידת כלים להתנהגות אכילה נכונה יותר ביחד עם ידע תזונתי שמשפר את בחירות המזון שלנו.

 

ידע לבדו לא מספיק לייצר בנו שינוי לטווח הארוך, לכן בצד לימוד עקרונות התזונה והמשמעויות הבריאותיות, אני מטפלת גם בנושא היישומי היומיומי, שהוא במרבית המקרים תלוי התנהגות וסביבה.

הליווי והתמיכה הינם יומיומיים און ליין, תוך התאמה באופן כמעט מיידי את בחירות המזון וההתנהגות למצב העכשווי ולטיפול התרופתי הנוכחי.

 

שיטת 5 השלבים

מתאימה לטיפול בהשמנה/תת משקל, סוכרת והתסמונת המטבולית, שחלה פוליציסטית, מעי רגיז, דיברטיקוליטיס/דיברטיקולוזיס, אנדומטריוזיס, גאוט כמו גם לאיזון תזונתי ללא בעיה בריאותית, צמחונות/טבעונות והכנה להיריון.

בטיפול בילדים (החל מגיל 4, באמצעות הדרכת הורים), בני נוער וספורטאים, תשולבנה גישות טיפוליות נוספות.

והתחילו בשינוי עוד היום

bottom of page