top of page

סוכרת

ותסמונת מטבולית

ה"רומן" שלי עם הטיפול במחלת הסוכרת החל כבר בסטאז' שלי (שנת 1995) במרפאת סוכרת ב"שירותי בריאות כללית" במרפאת "דגני" בחדרה, ועם סיומו התחלתי בעבודתי בשירותי בריאות כללית כדיאטנית בצוות סוכרת במרפאת "לין" בחיפה ואף היה לי הכבוד להיות בצוות הראשון שפתח את מרפאת הסוכרת ב"זבולון" בקרית ביאליק.

בהמשך, טיפלתי בסוכרתיים כמחליפה במחלקת סוכרת במכבי שירותי בריאות וממשיכה לטפל בהם בשירותי בריאות כללית מרפאת הירוקה בעירי כפר סבא וכמובן בקליניקה הפרטית שלי באזור השרון ובאון ליין.

במהלך השנים, הקפדתי להתעדכן בכל התמורות שחלו בתחום הטיפולי (וחלו לא מעט), חברה בפורום הסוכרת המקצועי של עמותת הדיאטנים עתי"ד מאז הקמתו (2008) כמו גם בפורומי ההיריון והספורט ואף העמקתי בתחום לימודי התזונה לסוכרתיים במסגרת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ובעלת תעודת מחנכת לסוכרת ומחלות נלוות מטעם מיזם עוצמה.

Home Continuous Glucose Monitoring Train

מה חשוב לי כדיאטנית סוכרת שתדעו?

סוכרת מסוג 2, שהיא תוצר התסמונת המטבולית, מוגדרת על פי ארגוני הבריאות כמגיפה, למרות שאין לה סממנים ויראליים וההדבקות אינה כתוצאה מחשיפה למחולל המחלה אלא חשיפה התנהגותית, סביבתית/תרבותית ונפשית.

מרכיבי התסמונת המטבולית הינם השמנה, אי סבילות לגלוקוז, תנגודת לאינסולין (פעמים רבות גם בשל כבד שומני), הפרעות במטבוליזם השומנים ויתר לחץ דם.

מאחר ששיעורם של הטרום סוכרתיים והסוכרתיים באוכלוסייה רק הולך ועולה, אני רואה בטיפול התזונתי בטרום סוכרת וסוכרת, כחלק מצוות המקצועי שעוסק בטיפול בהן, חשיבות גדולה גם ברמה האישית, כי בסוף גם אני, בני משפחתי, וסביבתי הקרובה הננו חלק מהאוכלוסייה העולמית, ואיש אינו חסין, ללא שינוי בפרמטרים שהוזכרו לעיל.

בנוסף, לסוכרת מסוג 1 ולסוכרת בהיריון נסיבות הופעה שונות, ומכאן נגזר ההבדל גם בטיפול התזונתי.

Weight Loss Essentials

גישת 5 השלבים מתאימה לטיפול בסוכרת מסוג 1, טרום סוכרת, סוכרת מסוג 2, תסמונת

מטבולית, כבד שומני וסוכרת בהיריון.

גישת 5 השלבים, לטיפול בסוכרת:

תחום הסוכרת עבר תמורות רבות לא רק בפן הרפואי, אלא גם בפן התזונתי.

היום יותר ויותר ברור, כמו בתחומי טיפול תזונתי אחרים, שאין טיפול זהה ושבלוני לכל מטופל. אני תופרת ביחד עם הלקוח שלי את החליפה הטיפולית הכוללת-תזונתית שמתאימה לו, ואם יש צורך, אני מבקשת לשלב ביחד עם הטיפול שלי גורמים מקצועיים נוספים, שיעזרו בהתאמת החליפה הזו בצורה מיטבית.

גישה זו, נתמכת בהמלצות ארגוני הבריאות והסוכרת העולמיים.

על פי גישתי הטיפולית מאזנים את הגוף 5 השלבים, אותה פיתחתי מתוך ניסיוני לאורך שנות עבודתי, נלמד לשלב בין ידע תזונתי ורפואי ובין אימון התנהגותי בדרך להצלחה בניהול אורח חיים בריא ומתאים ונצליח לשמר את איזון הסוכר ומדדים תקינים של הדם והגוף לשנים רבות.

StockSnap_1JRIJND7DD צילום אוכל בריא.jpg

ידע לבדו לא מספיק לייצר בנו שינויים לטווח הארוך, ולכן בצד לימוד עקרונות התזונה והמשמעויות הבריאותיות, נטפל יחד בנושא היישומי, היומיומי, בליווי ותמיכה יומיומיים און ליין ונתאים באופן מידי כמעט את בחירות המזון וההתנהגות למצב העכשווי ולטיפול התרופתי הנוכחי.

 

מה ההכשרה המקצועית הרלוונטית שלי?

דיאטנית קלינית RD – בוגרת תואר ראשון B.sc.Nut במדעי התזונה בבית ספר ללימודי התזונה בפקולטה לחקלאות ברחובות השייכת לאוניברסיטה העברית ירושלים.


הכשרה מקצועית (סטאז') בבית חולים הדסה "עין כרם" ירושלים, וקופת חולים "כללית" מרפאת סוכרת "דגני" חדרה.

בוגרת קורס טיפול תזונתי בסוכרת – במסגרת המרכז האקדמי ללימודי המשך ברפואה, הפקולטה לרפואה באוניברסיטת ת"א.

מחנכת לסוכרת ומחלות כרוניות נלוות – מיזם עוצמה היענות/היצמדות לטיפול, מניעת סוכרת והכשרת מחנכי סוכרת.

בוגרת 2 קורסים בתזונת ספורטאים – במסגרת הפקולטה לחקלאות בשילוב עם מכון וינגייט והן בקורס במסגרת המרכז לרפואת ספורט שערי צדק בניהולה של פרופ' נעמה קונסטנטיני.

בוגרת קורס תזונה ורפואת ילדים לדיאטניות – במסגרת מכבי שירותי בריאות.

בוגרת קורס תזונת תינוקות ופעוטות – במסגרת שירותי בריאות כללית.

בוגרת קורס הזנות מיוחדות - במסגרת שירותי בריאות כללית.

מאמנת NLP Practitioner, IN – מכללת "מטרות" כפר סבא.

בוגרת קורס העצמת המטופל, שימוש קליני במיומנויות קואוצ'ינג ותקשור במסגרת שירותי בריאות כללית.

בוגרת קורס מיומנויות קשיבות בטיפול (מיינדפולנס) בטיפול התזונתי במסגרת שירותי בריאות כללית.

​חברת פורום ילדים, סוכרת, היריון, פוריות, ספורט, מטבוליזם, התנהגויות אכילה ובריאטריה של עמותת הדיאטנים עתי"ד.

והתחילו בשינוי עוד היום

bottom of page