top of page

מבלים במסעדות עם הילדים בקיץ? הפוסט הזה בשבילכם

החופש הגדול הגיע, ואנו ההורים מוצאים את עצמינו מחפשים פתרונות בילוי לילדים שלנו וכמה שיותר מחוץ לבית.

העובדה שמסעדות רגילות ומסעדות מזון מהיר מציעים לנו כחלק מהתפריט גם ארוחות ילדים, מגדילה את האפשרויות שלנו, כיוון שאנו רואים בארוחות אלה כסוג של בילוי נוסף או אפילו פתרון לתחליף לארוחת צהרים בבית, במיוחד אם המחיר אטרקטיבי.

מאחר ומדובר בעונה שלמה ולא בארוחה חריגה בודדת במהלך השבוע, הארוחות הללו דורשות התייחסות אחרת.

כבר בבחינת תפריטי המסעדות ברור, כי לא כל ארוחה שמוגדרת כארוחת ילדים, אכן מתאימה לתזונתו של ילד.

בארוחות ילדים רבות אנו נתקלים בכמות אנרגיה, סוכר, שומן ומלח העולה בהרבה (עד כדי כפולה) על המומלץ גם לילדים וגם למבוגרים. וזה כלל לא מפתיע, כאשר רוב ארוחות הילדים המוצעות מבוססות על וורסיה כזו או אחרת של שניצל/נקניקיה עם צ'יפס מלווים במיץ וממתק כקינוח.

העקרונות המנחים אותנו כשאנחנו מתכננים את הארוחות של הילדים שלנו בבית, הם אלו שצריכים לעמוד לנגד עיניהם של אלו המתכננים אותן במסעדות.

אנחנו נבקש ארוחה בה תהיה כמות נאותה של חלבון – 10-15% מהמנה, כמות שומן בין 25-30% (בוודאי לא תחרוג מ-35%), נתרן 400-500 מ"ג בארוחה (1900 מ"ג ביום), כמות סוכר פשוט מינימלית וכמות אנרגיה מתאימה, במקרה של ארוחת הצהרים, למשל, תספק כ-33% מסך האנרגיה היומית (550-680 קלוריות תלוי בגיל).

גם בבחינת אטרקטיביות המחיר, אנחנו צריכים להסתכל על המכלול, האם המחיר המוזל אותו שילמנו, הוא לא מחיר יקר, כשאנחנו בודקים את קרביו את המזון המוגש, במיוחד כשאנו מדברים על תקופה בה תדירות האכילה של "ארוחות מסעדות" גבוהה.

ההמלצה שלי היא, כמו תמיד, לקחת את האחריות על עצמינו. כשאנחנו מבלים עם הילדים בחוץ, כדאי מראש להתארגן עם כריכים, פירות ואפילו חטיפים מהבית. כל זמן שאנחנו שולטים בכמות החטיפים ובסוג החטיפים, הרי שאין מניעה לשלבם בתפריטם היומי של ילדינו. תכנון מראש, עוזר לנו להקטין את תדירות הארוחות הספונטניות, אלו שממש לא היו בתכנון, כך שזה גם חסכוני כלכלית.

במידה והחלטנו על בילוי במסעדה, כדאי להסתכל על התפריט כולו ולאו דווקא להגביל את עצמינו לארוחות ילדים. התפריט מציע לנו אפשרויות רבות, מהן גם אפשרויות בריאות יותר גם לילדינו וגם לנו.

בתפריטים לרוב יש אפשרויות של סלטים הכוללים מנה חלבונית (כמו תוספת רצועות חזה עוף,גבינה בולגרית, ביצה קשה וכו'), כריכים (תוספת גבינה עד 5%/צהובה/ביצה ועוד), דגים ובשרים שניתן להזמין אפויים או על האש ביחד עם תוספות של אורז מבושל, תפוחי אדמה אפויים כולם מוגשים עם ירקות.

גם מנות צמחוניות או טבעוניות המכילות קטניות ודגנים זו אפשרות מצוינת לארוחה מזינה וטעימה גם להורים וגם לילדים.

אפשר ואפילו מומלץ לערוך שינויים במנות כך שיתאימו לנו יותר, כמו אפוי/מבושל במקום מטוגן, רטבים בצד, ללא ממרחים שמנים ומלוחים, הרבה פחות לכיוון קטשופ ומיונז ויותר לכיוון שמן זית ולימון.

המנות למבוגרים גם גדולות מספיק ומאפשרות לנו לחלוק את המנה עם הילד, או לחלק את המנה בין שניים שלשה ילדים תלוי בגיל.

ולסיום לכתבה המצויינת של ערוץ 2 , תחקיר טוב וכמובן שאפו לדיאטנים

פוסטים נבחרים
פוסטים אחרונים
ארכיון
תגיות
No tags yet.
עקבו אחרי
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Basic Square
  • Pinterest Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
RSS Feed
bottom of page